Pociągi retro 2022

Wakacyjne pociągi retro z parowozem do Kasiny Wielkiej


Jak co roku Skansen w Chabówce zaprasza na wakacyjne przejazdy retro.  W 2022 roku przejazdy będą się odbywały do przepięknie położnej stacji w Kasinie Wielkiej.

We wszystkie weekendy wakacyjne od 2. lipca, będą się odbywały na przejażdżki pociągami retro. Odbędą Państwo podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów. Wagony sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku. W tym roku wydłużona zostaje relacja pociągów z Chabówki przez Rabkę Zdrój do KASINY WIELKIEJ.  Znajduje się tam jedna z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy.
Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg i Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny tak oryginalny i historyczny wygląd.
Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową na Śnieżnicę, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.
Stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę i 30 min. Wszyscy chętni będą mieli czas na odpoczynek i następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Można będzie również coś dobrze zjeść, ponieważ na stacji czynna będzie również restauracja. Tak spędzony dzień to najlepszy pomysł na miłe, aktywne spędzenie czasu z dala od codziennego zgiełku i w przepięknej scenerii.

Rozkład jazdy znajdziesz tutaj.ul. Garncarska 18A
34-700 Rabka-Zdrój